2016-01-19

M.Valčiukaitis: visų dabartinių žaidėjų požiūris į fizinį pasirengimą yra labai profesionalus

- Esi naujas veidas "Šiaulių" komandoje, trumpai papasakok apie save: ką veiki laisvalaikiu? Ar esi šiaulietis? Ar užimta širdis?

- Gimiau ir užaugau Šiauliuose, man 25 metai. Laisvalaikiu mėgstu aktyvią veiklą, mėgstu žvejoti, leisti laiką su draugais. Nors pastaruoju metu laisvo laiko nedaug ir dažniausiai per jį vistiek tenka dirbti, mokintis, tobulinti žinias. Širdies draugės neturiu. smiley

- Esi daug pasiekęs kaip dziudo meistras/treneris. Kaip įvyko, jog persikvalifikavai į fizinio rengimo trenerį krepšinio akademijoje "Saulė", o galiausiai ir "Šiaulių" krepšinio klube?

- Esu dėkingas dziudo sporto šakai ir savo treneriui Rolandui Kazlauskui už ilgus metus praleistus tame sporte. Dziudo suformavo mane kaip asmenybę, kaip žmogų, sportininką, suformavo tvirtą charakterį. O, kad iš dziudo perėjau į krepšinį esu dėkingas būtent Stanislovui Norkui ir tuomet „Saulės“ krepšinio akademijai vadovavusiam Donatui Slaninai, kuris manim pasitikėjo, galbūt matė manyje perspektyvas. O atsitiko taip, kad per magistro studijų paskaitas dėstytojas S. Norkus paklausė manęs ar gali mane rekomenduoti „Saulei“ kaip atletinio rengimo trenerį, nes būtent akademija ieškojo šios srities trenerio. Taip ir prasidėjo mano kelias krepšinyje. Praėjus pusmečiui susidomėjimą manimi parodė ir „Šiaulių“ klubas.

- Ar domėjaisi krepšiniu bei "Šiaulių" komanda prieš tapdamas ekipos fizinio rengimo treneriu?

- Dar prieš pradėdamas lankyti dziudo nuo 2000 metų, prieš tai metus laiko lankiau krepšinį pas trenerį Vaidą Maziliauską, tačiau susiklostė taip, kad vieną dieną mūsų grupei teko išsiskirstyti, na ir tada pasukau į dziudo. O krepšiniu labai domėjausi, ypatingai „Žalgiriu“! Krepšinio naujienas perskaitydavau kiekvieną dieną. O „Šiaulių“ klubu irgi domėjausi, ateidavau stebėti įdomiausias rungtynes.

- Kaip jautiesi atvykęs į "Šiaulių" klubą? Senbuviai pasitiko draugiškai? Gal nustebino kokios neįprastos detalės, tradicijos?

- Asmeniškai jaučiuosi labai gerai, savo vietoje, man labai patinka šis darbas. Treniruočių planavimas, programų kūrimas ir visa to įgvendinimas treniruočių procese suteikia labai gerą jausmą. Tada jaučiu, kad pasigaminu daug endorfinų (laimės hormonų). Klubo senbuviai, komanda, trenerių štabas pasitiko tikrai draugiškai, jokių problemų neiškilo.

- "Šiaulių" klube pakeitei ilgametį trenerių štabo narį Stanislovą Norkų. Gal teko pabendrauti su šiuo specialistu? Gauti patarimų?

- Kaip minėjau, su Stanislovu Norku bendraujame senokai. Manau tai tikrai labai geras šios srities specialistas ir jo patarimai, diskusijos yra labai naudingos.

- Ar turi kokių specialių užduočių rungtynių metu?

- Apart komandos paruošimo, pramankštos, individualaus paruošimo prieš varžybas, daugiau specialių užduočių kaip ir neturiu. Na, statistikos paėmimas po kiekvieno kėlinio iš sekretoriato, taip pat, žinoma, ir geras komandos palaikymas.

- Kas iš komandos žaidėjų yra greičiausias, šokliausias bei fiziškai stpriausias?

- Klube per tam tikrus laikotarpius atliekami specialūs testavimai ir žaidėjai yra reitinguojami pagal fizines ypatybes. Paskutiniai testavimai buvo atlikti 2015 m. gruodžio 23 dieną, tai pagal testų rezultatus greičiausi komandoje yra Paulius Dambrauskas, Eividas Mološčiakas, Gintaras Leonavičius. Geru šoklumu pasižymi Paulius Dambrauskas, Gintaras Leonavičius, Mike Scott ir žinoma Karolis Guščikas. Gera fizine jėga pasižymi Dave Dudzinski.

- Kurie žaidėjai ateina anksčiausiai į treniruotes?

- Visi žaidėjai ateina truputį anksčiau laiko, nes tikriausiai nenori komandai pirkti šakočio už vėlavimą į treniruotes!

- Ką įsimintino ir linksmo galėtum papasakoti iš komandos gyvenimo?

- Kas atsitinka komandos rūbinėje, tas ir lieka komandoje.

- Ar skiriasi (ir kaip) legionierių ir lietuvių požiūris į fizinį pasirengimą?

- Visų dabartinių žaidėjų požiūris į fizinį pasirengimą yra labai profesionalus ir tai mus džiugina. Jie yra tikri profesionalai ir puikiai supranta fizinio rengimo treniruočių svarbą ir reikšmę.

- Kokias teigiamas ar neigiamas pasekmes įžvelgi, kuomet net dvi savaites be rungtynių (vidurį sezono) komanda tik treniruojasi?

- Yra ir teigiamų, ir neigiamų dalykų. Per šį laikotarpį didelį dėmesį skyrėme fiziniai kondicijai pagerinti, pasiruošti antrai sezono daliai. Tačiau per šį laikotarpį komanda šiek tiek praranda žaidimo, varžybų ritmą.

- Komanda turėjo savaitę atostogų. Ar davei kokių užduočių žaidėjams, kad neprarastų įgytos formos?

- Legionieriams yra pateiktas treniruočių planas, pagal kurį jie turi sportuoti individualiai būnant namuose. O su vietiniais žaidėjais atostogų neturime, dirbame pilnu intensyvumu.

- Teko mokyti jaunuosius lietuvos regbininkus (U-18 rinktinė), kaip panaudoti dziudo imtynių patirtį regbio varžybose. Gal kažką pritaikai ir krepšininkams?

- Tiesiog teko sudalyvauti seminare ir duoti patarimų jauniems atletams kaip būtų galima lengviau pargriauti varžovą, panaudoti pačio priešininko jėgą. O krepšinis dziudo specifikos-elementų neturi, tad dziudo technikos treniruočių procese nesimokome... smiley

- Buvai įtrauktas į Šiaulių „Šiauliai-PRC“ regbio komandos paraišką. Tenka pasigrumti ir pritaikyti dziudo žinias ir praktikoje (regbyje)?

- Kadangi turiu daug draugų, pažįstamų kurie sportuoja regbį, todėl teko ir pačiam išandyti keletą regbio treniruočių vasarą, tačiau nesu sužaidęs oficialių varžybų. Nors šios minties neatsisakau ir labai norėčiau gal būt ir šią vasarą išbandyti save regbyje.

- Pabaigai, gal ką norėtum palinkėti komandos sirgaliams?

- Būti kantriems, ištikimiems sirgaliams ir palaikyti komandą ne tik pergalių metu, tačiau ir sunkesniais laikotarpiais. Lauksime arenoje!

Grįžti į visus interviu